Kalendář

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Obsah

Druhé autorské čtení Lenky Vlkové s hudebním doprovodem obecním sále v Lázu se koná v sobotu 18. března od 16 hodin. O hudební doprovod se postará Pavel Kabíček.

Minule nám autorka přivezla svoji knihu básní a krátkých próz Ty, moudré ráno - a já, večer hloupý. A ti, kteří se akce zúčastnili, mohou dosvědčit, že básnířka několika verši dokáže vyjádřit naše vlastní pocity, pro něž často nedokážeme najít vhodná slova.

Tentokrát s sebou přiveze vzpomínkovou knihu. Neobyčený průvodce po renesanční Florencii a jižními Čechami uměleckými - tak lze charakterizovat knihu Hovory k Tobě. Formou otevřené korespondence seznámí autorka čtenáře se samotným průvodcem - historikem umění Petrem Porcalem, jihočeským rodákem, který ve Florencii vyučoval 40 let americké studenty italskou renesanci. Byl to člověk vysoce erudovaný, přesto nesmírně skromný a vyjímečně laskavý. Jeho hlas autenticky zaznamenaný na DVD (jež je nezbytnou součástí knihy) provede čtenáře-posluchače těmi nejzajímavějšími místy Florencie, kolébky renesančního umění.
Kniha obsahuje i publikované články zejména o jihočeských umělcích, přátelích profesora Petra Porcala. Nechybí ale ani vlastní úvahy, postoje, básně, dokonce i sny, jež ve své otevřenosti poutavě oživí celkovou strukturu vyprávěného příběhu.
Na závěr se uskuteční autogramiáda, na níž bude k dispozici i první citovaná kniha. Může to být vhodný dárek pro Vaše blízké.

Datum konání: 18. 3. 2017 začátek od 16:00

Místo konání: Láz , 26241 Láz

Typ akce: ostatní

Organizátor: Obec Láz

Lenka Vlčková


Vytvořeno: 8. 3. 2017
Poslední aktualizace: 8. 3. 2017 13:05