Divadlo Pavla Trávníčka - Sborovna

Bezbariérový vstup na akci

sborovnaSborovna je původní česká komedie, která řeší problematiku učňovské mládeže prostřednictvím učitelského sboru.
Je to nemilosrdná mozaika celé naší společnosti, která nejen pobaví, ale přinutí diváka se zamyslet v čem to vlastně žijeme.

Datum konání: 23. 11. 2017 začátek od 19:00, délka 180 minut

Místo konání: KD Tochovice, Tochovice 24

Typ akce: divadlo

Organizátor: Obec Tochovice

Doba trvání: 180 minut

Plné vstupné: 250 Kč

Poznámka: cena v předprodeji na OÚ Tochovice

Zdroj: Obec Tochovice

sborovna

SBOROVNA

autor: Jaromír Břehový

režie: Pavel Trávníček

hrají:

Pavel Trávníček
Luboš XAVER Veselý/ Zdenek Havlas
Petra Jindrová
Uršula Kluková
Kateřina Kornová
Hana Tunová
Monika Fialková/ Kateřina Janečková

Autor nás zavedl do sborovny učitelského sboru v odb. zemědělském učilišti.
Zde se učitelé snaží zvládnout naprosto nezvladatelné žáky, neboť padly všechny morální a etické hodnoty.
Současná učňovská mládež, je sice plná vulgarismů, ale ani učitelský sbor není ideální.
Ředitel je zkorumpovaný flegmatik, sborovnou vládne cynismus...
Žák Pivoňka a jeho finančně silní rodiče, ovšem školu téměř rozvrátí. Na scéně se objevuje nová zástupkyně ředitele, kterou rodiče podplatí a ta dosáhne toho, že dosavadní zástupkyni ředitel propustí.
Dojde k malé smněšné stávce učitelského sboru, ale pomůžou jim žáci, kteří si na mobil natočí sexuální htátky ředitele a jeho nové zástupkyně.
Žák Pivoňka ovšem zůstává a život ve škole běží.
Autor ovšem varuje: Pozor!Pivoňků bude čím dál víc.

A to je i cíl autora.Varovat slušné a vzdělané lidi před stupiditou a drzostí a mocí peněz.
Přínosem pro diváka bude jeho uvědomění si, že všechno tohle vidí denně kolem sebe, ale nic s tím nikdo neudělá.

Vytvořeno: 3. 9. 2017
Poslední aktualizace: 3. 9. 2017 19:45